Basın Bültenleri

‘GÖRMEZDEN GELMEYELİM’ PROJESİNE 3 ÖDÜL BİRDEN

Abdi İbrahim Otsuka tarafından hayata geçirilen ‘Görmezden Gelmeyelim’ projesi, dünyanın en prestijli iş dünyası ödüllerinden biri olan Stevie Uluslararası İş Ödülleri kapsamında 3 ödüle birden layık görüldü.

Şizofreni konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen, Abdi İbrahim Otsuka tarafından hayata geçirilen ‘Görmezden Gelmeyelim’ projesi, bu sene 14.’sü düzenlenen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde 1 gümüş, 2 bronz madalya olmak üzere 3 ödül birden kazandı. Görmezden Gelmeyelim projesi, ‘Avrupa’da Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi’ kategorisinde ‘Gümüş Stevie Ödülü’, ‘Medya İlişkileri’ kategorisinde ‘Yılın PR Kampanyası – Bronz Stevie Ödülü, ‘Sağlık Sektörü’ kategorisinde ise ‘Yılın PR Kampanyası – Bronz Ödül’e layık görüldü. 60 ülkeden katılımın gerçekleştiği Stevie Ödülleri’nde kazananlar, 21 Ekim’de Barselona’da düzenlenecek tören ile ödüllerine kavuşacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Abdi İbrahim Otsuka Şirket Yöneticisiü Elif Elkin: “Abdi İbrahim Otsuka, dünyanın ilk 30 ilaç şirketi arasında yer alan ve psikiyatride dünyanın en büyük 3 firmasından biri olan Otsuka ile 100 yılı aşkın süredir iyileştirmek için çalışan Abdi İbrahim’in ortaklığıyla kurulan bir şirket. Abdi İbrahim Otsuka olarak psikiyatri alanını sahipleniyor ve bu alanda akla gelen ilk marka olma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl beşinci yılını kutlayan ve iyileştirme inancıyla gece gündüz çalışan genç bir şirket olarak, sosyal sorumluluk projelerimizle de iyileştirmeye devam ediyoruz. Almış olduğumuz bu ve benzeri ödüller bizi yeni toplumsal katkı projeleri için daha da cesaretlendiriyor, heyecanlandırıyor” dedi. Dünyada yaklaşık 51 milyon, Türkiye’de ise 400-600 bin şizofreni hastası olduğunu belirten Elkin sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplumsal baskıdan çekindiği için hastalığını gizleyenleri de düşündüğümüzde ortaya oldukça ciddi bir rakam çıkıyor. Şizofreni hastaları ve aileleri, hastalığın yanı sıra toplumun ön yargıları ile de savaşmak zorunda. Abdi İbrahim Otsuka olarak biz de hayata devam etmek isteyen şizofreni hastalarına dikkat çekebilmek ve onların toplumda var olabilmelerini desteklemek amacı ile 2014 yılında “Görmezden Gelmeyelim” projesini başlattık. Aldığımız bu ödül bizi fazlasıyla gururlandırdı ve mutlu etti.” Abdi İbrahim Otsuka olarak psikiyatri alanını sahipleniyor ve bu alanda akla gelen ilk marka olma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Depresyonun neden olduğu kişisel ve toplumsal kayıpların büyüklüğüne dikkat çeken Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, 1990 yılında ABD’de depresyonun toplumsal maliyeti 43.7 milyar dolara ulaşan bir hastalık olduğunu belirtirken, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre depresyonun en fazla yeti yitimine yol açan sorunların başında geldiğine dikkat çekti.

Görmezden Gelmeyelim Hakkında

Görmezden Gelmeyelim Projesi, 2014 yılında Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde “Şizofreni ile Yaşam” temasından hareketle hayata geçirildi. İlk aşamasında vücut boyama sanatçısı Trina Merry Türkiye’ye geldi ve İstanbul’un önemli mimarilerinin önünde boyama etkinlikleri gerçekleştirdi. Projenin ikinci aşaması olarak hayata geçirilen, Türkiye’de bir ilk olan ve şizofreni konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen ‘Görmezden Gelmeyelim - Tarih Öncesinden Günümüze Şizofreni Serüveni’ sergisi ise bugüne kadar İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli’nde ziyaretçilerle buluştu ve yaklaşık 30 bin kişiye ulaştı. Sergide ilk çağlardan günümüze ruhsal hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılan yöntemler, toplumların konuya yaklaşımları, bilim insanları ve hekimlerin yüzlerce yıla yayılan uğraşıları, ilginç görsel ve canlandırmalarla yer aldı.

Stevie Ödülleri Hakkında

2002 yılından beri düzenlenen, 6 ana kategori ve farklı alt kategorilerde ödüllerin verildiği dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer almaktadır. Ana kategorilerden biri olan “Uluslararası İş Ödülleri (International Business Awards)’’ tüm dünya çapındaki kurumların projelerine açık olup her yıl 60'tan fazla ülkenin katılımıyla gerçekleşmektedir.

© 2012-2017 Abdi İbrahim Otsuka İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.
Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünlerimiz bölümü sağlık çalışanları içindir.
Soru, öneri ve taleplerinizi bize info@aio.com.tr posta adresi veya
(212) 366 84 00 numaralı telefon aracılığıyla iletebilirsiniz.
Sorumlu kişi: Medikal Müdür Hasan Akalın